elektroaruhaz.hu
Relé, termosztát, időkapcsoló, kontaktor.

Intelligens épületautomatizálási rendszer

Amennyiben tudja, hogy mi az épületautomatizálási rendszer, ugorjon tovább a (hamarosan elkészülő) megoldásunkat bemutató oldalra. Ha nem, olvassa el a következő néhány soros bevezetőt és egyből minden világos lesz.



Megoldást keres a következő problémákra?

  • Világítás vezérlés, világítás képek.
  • Fűtés vezérlés.
  • Távfelügyelet telefonon, vagy interneten keresztül.
  • Média központ.
  • Integrált redőny és világítás vezérlés.
  • Programozható fogyasztási pontok.
  • Hangvezérelt otthon.
  • Lámpa távirányító - luxuscikk megfizethető áron.


Olvasott már cikkeket intelligens házakról, ahol a hűtőszekrény magától rendeli meg a hiányzó ételeket? Látott már olyan sci-fi filmet, amiben mindig ott gyullad fel a villany, ahol éppen járnak az emberek?

Nos, ha az előbbiben nem is, az utóbbiban egészen biztosan tudunk segíteni!

Mit is takar az intelligens épületautomatizálási vagy épületfelügyeleti rendszer?

Napjainkban egyre nagyobb az igény több kevesebb integrált logikát is tartalmazó elektromos eszközök felhasználására a hagyományos villanyszerelés területén. Ezek az eszközök elszigetelten teszik a dolgukat, például egy időrelé a toalett villany lekapcsolása után még működteti az elszívó ventilátort, a fényerőszabályzóval pedig derengő hangulatvilágítást varázsolhatunk a nappaliba vagy a hálóba.
Felmerül a kérdés, hogy ha már a mobiltelefonunkban is gyorsabb számítógép dolgozik, mint 20 évvel ezelőtt egy bank adatközpontjában, miért ne legyen ezeknek az eszközöknek is egy intelligens központi vezérlése? Így az egyes eszközök együttműködésével a jelenlegi megoldásoknál sokkal összetettebb és kényelmesebben és hatékonyabban használható rendszert hozhatnánk létre. Erre az igényre válaszoltak a vezető automatizálási rendszereket gyártó vállalatok az egyes épületautomatizálási rendszereikkel.
Ezek a rendszerek intelligens eszközökből állnak, amik egy számítógépes hálózathoz hasonló hálózaton keresztül kommunikálnak egymással. Az esetek többségében van egy központ, amelynek az egyes érzékelők és bemeneti egységek a bekövetkezett eseményekről üzenetet küldenek. Ezt az üzenetet a központ feldolgozza és a beállított programnak megfelelően utasítja a kimeneteket. Például ha besötétedik (fényerő érzékelő), a lámpát (dimmer), hogy kapcsoljon fel , a redőnyt (relé kimenet), hogy ereszkedjen le, a fűtést (radiátor szelep), hogy legyen 2 fokkal melegebb.
Jól látható egy ilyen rendszer előnye, hiszen gazdaságosabbá, és komfortosabbá teszi otthonunkat. Sőt, a bemeneti egységekhez, így a kapcsolókhoz is elég egy pár azaz 2 db vékony buszvezetéket elvezetni a vastag teljesítményvezetékek helyett, így egy bonyolult rendszernél már az anyagköltségen is spórolhatunk.



Mi elektroaruhaz.hu-nál az Inels nevű épületfelügyeleti rendszert ajánljuk kedves vásárlóink figyelmébe. Ezt elsősorban kis és közepes méretű épületek - családi házak, panziók, kisebb irodaházak - számára fejlesztették ki, igazodva az ilyen épületek tulajdonosainak igényeihez.

Ha bármilyen további kérdése van az épületautomatizálással kapcsolatban, esetleg ajánlatot szeretne kérni, keressen meg minket levélben vagy telefonon.